Etapy

Oto etapy realizacji zamówienia czyli mój harmonogram pracy. Trzymanie się go, pozwoli nam bezboleśnie przejść przez proces projektowania oraz wdrażania strony. Mnie zapewni higienę pracy, a Tobie spokój i satysfakcję.

01. Formalnosci

02. Projektowanie

03. Wdrazanie

Formalnosci

01. Kontakt i wycena

Napisz do mnie lub zadzwoń i opisz w skrócie, jakiej  strony potrzebujesz. Zadam Ci kilka pytań pomocniczych, a następnie zaproponuję jeden z oferowanych przeze mnie pakietów. W zależności od Twoich potrzeb zmodyfikujemy go lub rozbudujemy o dodatkowe usługi. Po doprecyzowaniu szczegółów otrzymasz ode mnie wycenę zlecenia.

02. Umowa

Po zaakceptowaniu warunków podpisujemy umowę określającą obowiązki obu stron, zakres prac, termin realizacji zlecenia, wysokość zaliczki i końcowego wynagrodzenia, a także sposób przeniesienia autorskich praw majątkowych.

03. Materiały

Zanim przystąpię do pracy, potrzebuję kompletu materiałów czyli: mapy strony, wszystkich tekstówgrafik i zdjęć, wszelkich innych treści, które mają być umieszczone na stronie (np. pliki pdf, video). Skompletowanie ich przed rozpoczęciem procesu projektowania pozawala mi zakończyć zlecenie w umówionym terminie. Dosyłanie treści w tak zwanym „międzyczasie” nie wchodzi w grę, ponieważ dezorganizuje mi działanie.

Po podpisaniu umowy, wpłynięciu zaliczki oraz przekazaniu kompletu materiałów rozpoczynam właściwą pracę nad stroną.

Projektowanie

04. Koncepcja

W procesie tworzenia strony nie mogę wyłącznie polegać na własnej intuicji. Muszę poznać Twoje upodobania estetyczne (co lubisz / czego nie lubisz w internecie) oraz charakter Twojej pracy (na czym polega / kim są Twoi klienci). Im więcej się dowiem, tym lepiej zrozumiem, czego potrzebujesz. Oszczędzimy sobie błądzenia. Możemy to zrobić w trakcie spotkania, rozmowy telefonicznej lub rozmowy na Skypie.

05. Motyw

Strony na Wordpressie budowane są w oparciu o szablony (tzw. motywy). Na podstawie dostarczonych mi informacji oraz wytycznych szukam szablonu dla Ciebie. Przedstawiam zwykle od 1 do 3 propozycji do wyboru.

06. Wstępny projekt strony

Przygotowuję wstępny projekt strony.

07. Konsultacje

Po raz pierwszy widzisz swoją stronę w nowej odsłonie. Dyskutujemy nad jej zawartością, wyglądem, architekturą informacji (ustalamy wygląd strony głównej, podstron, nawigacji, multimediów, zawartości poszczególnych podstron). Jest to etap poprawek, próbowania nowych rozwiązań. Nie określam sztywno ich liczby, ponieważ moim celem jest jak najlepsze zaprezentowanie Twoich usług. Liczę na mądrą współpracę, rozsądek i poszanowanie mojego czasu pracy. Jeśli uznam, że te granice zostały przekroczone, końcowa cena projektu wzrośnie.

08. Korekta

Wprowadzam ustalone w pkt. 7 zmiany. Następuje zakończenie etapu projektowego.

09. Dalsze prace

Kontynuuję prace nad stroną. Ulepszam i dopieszczam wersję z pkt. 7. Nie zajmuję się już jednak projektowaniem konkretnych elementów od nowa czy też przebudowywaniem struktury strony. Ten etap jest już zamknięty.
Jesteśmy w stałym kontakcie mailowym lub przez komunikator. Na bieżąco monitorujesz przebieg prac i jesteś obecny w trakcie całego procesu tworzenia strony. Na bieżąco konsultujemy istotne kwestie.

Wdrazanie

10. Rozliczenie i zamknięcie zlecenia

Wystawiam fakturę, po otrzymaniu płatności strona zostaje opublikowana czyli wgrana na Twój serwer, a autorskie prawa majątkowe przechodzą na Ciebie.

11. Dodatkowe zmiany

Jeśli na tym etapie uznasz, że strona wymaga dodatkowych zmian, będą one rozliczane godzinowo w podanym przeze mnie terminie.

12. Szampan

I to by bylo na tyle. Można świętować :)